Lasker 3 durft niet voor de volle winst te gaan in Akkrum en bleef daardoor steken op een 2-2 gelijkspel.

Maandag 13 December JL. speelde het derde team van Lasker uit bij Mid Fryslan 3. Voorheen was deze tegenstander altijd net wat een maatje te groot voor de Sintjabuursterclub. Maar bij deze keer waren we gelijkwaardig ook qua rating en speelwijze. Circa kwart voor zeven gingen wij richting filiaal de kromme knilles toe dit is al decennia lang de thuishaven van de mid fryske skakers. Bij aankomst kregen wij een eerste kopje koffie aangereikt van de schone barjuffrouw en was het even wachten op onze tegenstanders. Naarmate de tijd richting achten ging kwamen onze opponenten tevoorschijn. Nadat wedstrijdleider Jeroen Sparenberg de puntjes een beetje erg overdreven de puntjes op de I had gezet konden we beginnen aan de partijen.

Hein zandloper Zondervan speelde op bord 1. Tegenover hem zat Jhonny visser dit was een interessante partij voor alle aanwezigen. Op bord 2 speelde Michiel Van Der Woude een ietwat ongelukkige partij tegen Rob Anthonijsz. Vervolgens aansluitend op bord 3 zaten Jan Wijma en Appie Kamstra tegenover elkander. Dit was een wedstrijd met veel potentie maar er werd niet alles uitgehaald.

En nog ergens achterin de zaal  op bord 4 zat Gerrit Remise De Vries en die nam het op tegen Andre Kanis. Dit was met stip op nummer 1 de allerslechtste partij van heel de afgelopen tijd. Van beide kanten leek het net op stratego. Gerrit gebruike zijn dame als maarschalk en vloog kris kras over het bord heen. Daarintegen deed andre dit met een paard. Gerrit anticipeerde nogal laconiek en deed her en der een zet met een pionnetje en imiteerde zo het spel van een andere laskeriaan afkomstig uit het 2e. Andre zette zijn kont er stevig in en ontwikkelde zijn stukken goed. Na enige doorzichtige zetten van Andre bracht Gerrit 2 stukken in het spel(toren en paard) en was al gelijk dreigend. Enig minpuntje was dat het voor hem zelf zo het geval was. De Sint Jabuurster hield open huis achterin maar Andre behield het overzicht niet en gaf  uit impulsiviteit zomaar een stuk weg. Echter behield hij wel dreiging maar gerrit kon ternauwernood de dreiging elimineren. De bilkert had zich op wonderlijke wijze terug in de wedstrijd gebracht het kostte hem wel de nodige tijd daarvoor 1 uur en 12 minuten waren van zijn klok verstreken. Bij Andre was echter maar een kwartier verstreken. Zonder enig besef wat er om hem heen zich afspeelde kwam Gerrit met een 50-50 aanbod deze werd meteen geaccepteerd en zo werd het eerste punt gedeeld. Na enige grondige analyses kon Gerrit meer uit zijn partij halen in het eindspel. Ik was dus als eerste klaar.

Michiel opende nogal onzeker en kwam al heel vroeg onder zware druk te staan vanwege zijn rokade verloor hij een stuk en 2 pionnen, dat moest ook wel want anders stond hij schaakmat. Michiel probeerde het nog wel maar door het verloren materiaal  kwam de oud Sylster net was gas tekort  en moest het onderspit delven. Wel moet gezegd worden dat het doorzettings vermogen bij Fam. Van Der Woude een goed ding is en dat siert hen dan toch ook wel weer. 
Bij  team captain Jan Wijma ontbreekt er de winning mood , vorig seizoen behaalde hij aan de hogere borden altijd een positief resultaat. Wat voor hem een uitnodiging opleverde om dit seizoen voor het 2e te mogen uitkomen maar gelukkig bleef hij loyaal voor ons en bleef hij keurig. Dat was even zuur voor onze fanatieke Thyske tuinstra. Echter voor dit seizoen kan Jan zijn lijn nog niet optimaal doortrekken. Zijn wedstrijd tegen Appie was geen spektakel show maar er viel wel wat te halen voor de Sint Annebuurster, die daar zelf anders over dacht. En dacht dat zijn wedstrijd op een impasse af stevende. Appie had 1 ongedekte pion staan, maar Jan ging er niet meer achteraan en gooide een remise aanbod op tafel , ook deze werd maar wat graag aangenomen.

Er was nog 1 kraker te gaan, die tussen Hein en Jhonny dus en van deze clash vlogen de vonken er behoorlijk vanaf. Hein opende keurig en ruilde ook prima af. Na enig tijdverdrijf was er een boeiend eindspel  waarin te zien was dat Hein 2 pionnen voor stond,  maar hij stond toch achter,  de echte kenner die weet vast wel wat ik bedoel. Hein trotseerde zijn eigen partij een paar keer en terwijl Gerrit zijn eigen partij nog aan het uitvogelen was mengde Hein zich er een aantal keren mee in, Gerrit sommeerde de Cambuurman een aantal keren terug naar zijn bord. Hein wist in de verlenging een stuk te winnen waardoor er een vrije doortocht was voor een pion. Opgave van Jhonny was toen een feit.

Na afloop waren we wel redelijk content met de uitslag. Twee laskerianen stelden de keuken op proef door een tosti te nuttigen en gingen daarna huiswaarts. Ook toevallig was dat we nog een bekende zagen spelen in Mid Fryslan en dat was Dominee Jan Kroon uit Beetgumermolen. Deze stelde in de herfst zijn cathedraal tot beschikking voor een toernooi van Lasker een geweldig initatief toendertijd. Hopelijk kunnen we in 2011 wel winnen want anders word het nog een zwaar seizoen, voor nu iedereen een zalig uiteinde and a happy new year groet gerrit de vries. Lasker had zwart aan de even borden.

                         UITSLAG: Jhonny Visser (1285)-Hein Zondervan (1490) 0-1
                                        Rob Anthonijsz (1357)-Michiel Van Der Woude (1321) 1-0
                                        Appie Kamstra (1425)-Jan wijma (1547) 1/2-1/2
                                        Andre Kanis (1393)-Gerrit De Vries (1313) 1/2-1/2
                                        Siard Eijzenga (1705)-Jan Kroon (1887) 0-1. proficiat jan!